Funkcjonalna umywalka

Umywalka to taki element łazienki, który zwraca uwagę zaraz po wejściu. Wybierając nieodpowiedni model, możemy zepsuć estetykę całego pomieszczenia.

Jak wybrać?

Czym się kierować przy wyborze umywalki? To pytanie zadaje sobie każdy, kto urządza łazienkę. Przede wszystkim ważny jest ogólny styl łazienki. Jeśli jest ona klasyczna, to modna okrągła nablatowa umywalka nie będzie pasować. Tak samo w przeciwnym wypadku – w nowoczesnej łazience nie odnajdzie się klasyczna umywalka.

Typy umywalek

Podstawowy podział umywalek – ścienne, meblowe i nablatowe nie wyczerpuje oczywiście wszystkich typów, ale jest bardzo pomocny. Klasyczne ścienne umywalki są przymocowane jednym bokiem do ściany, tam też znajduje się odpływ. Drugi typ, umywalki stawiane na blacie, zazwyczaj nie mają odpływu. Umywalki meblowe są zintegrowane z szafką poniżej.

Kształt

Klasyczne umywalki mają kształt prostokąta, natomiast nowoczesne zazwyczaj są okrągłe. Nie jest to oczywiście sztywny podział. Najważniejsze, aby dobrać kształt, który będzie nam odpowiadał. Umywalki okrągłe wydają się bardziej dekoracyjne. Nieraz są płytsze niż inne.

Umywalka dla dwojga?

Takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników. Klasyczna umywalka była przeznaczona dla jednej osoby, producenci wymyślili więc, że można połączyć dwie, aby mogły na raz z niej korzystać dwie osoby. Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca, warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem, które wyeliminuje poranne problemy z dostępem do łazienki.

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *