Grzejnik w łazience

Jednym z ważniejszych elementów, zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym, jest grzejnik. Warto zastanowić się nad takim, który nie tylko zapewni nam ciepło, ale także będzie wyglądał stylowo i elegancko.

Modne grzejniki

Obecnie bardzo modne są grzejniki złożone z rurek, które tworzą drabinkę. Dzięki temu mamy możliwość powieszenia na grzejniku mokrego ręcznika. Taki grzejnik wygląda dużo ciekawiej niż klasyczne kaloryfery, montowane dotychczas w naszych łazienkach. Możemy również wybierać kolor grzejnika – kiedyś były tylko białe, dziś mamy do wyboru szeroką gamę kolorystyczną, np. błękitny, zielony, szary, czarny, fioletowy, a nawet seledynowy, bordowy czy w kolorze cappuccino.

Jak dopasować grzejnik?

Najważniejsze, nad czym musimy się zastanowić, to rozmiar. Należy wymierzyć, ile mamy dostępnego miejsca na ścianie i szukać modelu mieszczącego się w tych granicach. Dodatkowo trzeba sprawdzić, z której strony znajduje się podłączenie do sieci.

Z czego wykonany jest grzejnik?

Najczęściej materiałem, z którego produkowane są grzejniki, jest stal niskowęglowa. Kolor nadaje lakierowanie proszkowo poliestrowo-epoksydowymi farbami, które są odporne na wilgoć i wysoką temperaturę, czyli na warunki, które panują w łazience.

Wszystkie są podobne?

Przeglądając ofertę grzejników, można w pierwszej chwili dojść do wniosku, że wszystkie są podobne. Jednak po uważniejszym przyjrzeniu się dostrzeżemy między nimi różnice. Przede wszystkim niektóre modele są w całości zamknięte ramą, a inne tylko po jednej stronie. Poszczególne rurki mogą być ustawione w równych odstępach lub tworzyć mniejsze grupy. Mogą się również różnić średnicą.

Jak widać, nie jest to łatwa decyzja i warto poświęcić chwilę na przemyślenie.

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *