Pomysł na nowoczesną łazienkę

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Warto zwrócić szczególną uwagę przy jej projektowaniu, aby spełniała wszystkie wymagania funkcjonalne oraz estetyczne.

Nowoczesne łazienki

Nowoczesna aranżacja łazienki to najmodniejszy trend w wystroju. Do jej stworzenia wybieramy proste meble i dodatki, bez zbędnych ozdób. Istnieją również inne aranżacje łazienki – możemy np. stylizować ją na konkretny okres historyczny lub nadać jej wystrój retro, a odważniejsi mogą zastosować kiczowaty styl lub odważne kolory.

Aranżacje nowoczesne

Nowoczesne łazienki są bardzo przemyślane podzielone na kilka stref. Aranżacje są neutralne, w stonowanej kolorystyce. Styl jest nienarzucający się, ale może również mieć bardzo charakterystyczne i wyróżniające się elementy. Nowoczesna aranżacja łazienki może zostać skomponowana, jeżeli wybierzemy ceramikę z jednej linii, co zapewni harmonię. Łazienka nowoczesna charakteryzuje się zazwyczaj geometrycznymi kształtami. Czasami nie uda się znaleźć całego zestawu ceramiki w jednej formie, warto wtedy dobierać podobne elementy.

Łazienka jasna czy ciemna?

Dotychczas dominował pogląd, że łazienka musi być jasna, bo jest to za małe pomieszczenie, aby wybierać ciemne kolory. Jednak łazienka nowoczesna powinna przełamywać schematyczne myślenie. Warto zastanowić się, czy nie uda się dodać ciemniejszego koloru w jakimś akcencie. Aranżacje nowoczesne łazienek mogą nawet być całe w ciemnych barwach, trzeba jednak zastanowić się, jak je odpowiednio rozświetlić, aby czerń nie przytłaczała.

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *