Popularne rozmiary brodzików

Coraz częściej decydujemy się na wybór prysznica zamiast wanny. To na pewno wygodne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić sporo czasu, a także przestrzeni w niewielkiej łazience.

Brodzik do łazienki

Wybierając prysznic, zazwyczaj zwracamy uwagę na dwa główne elementy: brodzik oraz drzwi. Wydaje się, że prysznic to nic skomplikowanego, jednak po wejściu do sklepu okazuje się, że jest bardzo dużo wzorów, modeli i rozmiarów, a wybór wcale nie jest prosty. Brodzik do łazienki może być prostokątny lub owalny. Brodzik prostokątny dotychczas był mniej popularny, ale zyskuje coraz więcej zwolenników.

Jaki rozmiar?

Wybór rozmiaru zależy od wielkości łazienki. Najpopularniejsze są brodzik 140 i brodzik 90. Na pierwszy możemy sobie pozwolić wtedy, gdy mamy więcej miejsca. Zbyt mały brodzik w dużej łazience nie wygląda zbyt atrakcyjnie, podobnie jak zbyt duży zabierze przestrzeń w małej łazience.

Nowoczesny wystrój

Brodzik prostokątny idealnie nadaje się do nowoczesnego wystroju łazienki. Jeżeli nie mamy dużo miejsca, możemy zdecydować się na brodzik 90. Oznacza to, że boki znajdujące się na ścianie mają po 90 cm, natomiast pozostałe mogą być łukiem lub krzyżującymi się bokami. Brodzik 140 ma boki o długości 1,4 m, więc jest całkiem duży i może się znaleźć w większej łazience.

Materiał

Najlepiej sprawdzają się brodziki wykonane z konglomeratu, który oparty jest na marmurze. Inne dodatki zapewniają odporność na zarysowania i uszkodzenia. Dzięki temu brodziki są trwałe i bezpieczne.

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *