Rozmiary wanny – jak dopasować do wielkości łazienki?

W większości mieszkań dominują prysznice – zapewne przez to, że dzięki nim oszczędzamy czas i przestrzeń. Jednak coraz więcej osób decyduje się na wybór wanny do łazienki. Dzięki temu mogą się zrelaksować podczas wieczornej kąpieli.

Wanna stojąca

Wanna stojąca sprawdzi się w większych łazienkach, gdzie nie zajmie zbyt dużo cennej przestrzeni, a będzie pięknie się prezentować. Naszym najczęstszym wyborem jest wanna prostokątna. Geometryczne kształty są bardzo modne i dają wrażenie nowoczesności. Jednak nie tylko wanna prostokątna pomoże stworzyć takie wrażenie. Odpowiednie wkomponowanie owalnego kształtu wanny sprawi, że ona również będzie pasować do nowoczesnego wystroju.

Rozmiar wanny

Najczęściej do wyboru w sklepach jest wanna 120 i wanna 170. Cyfra oznacza długość wanny w centymetrach. Wanna 170 jest zdecydowanie wygodniejsza i pozwala na komfortowe ułożenie się w niej. Odpowiadać będzie nie tylko osobom wysokim. Natomiast wanna 120 sprawdzi się w mniejszych łazienkach, gdzie każdy centymetr jest cenny.

Styl

Kolejną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę, jest styl wanny. Do nowoczesnej łazienki będzie pasować wanna o geometrycznych kształtach. Możemy jednak zdecydować się na model stylizowany, który nawiązuje do innych epok. Wtedy jednak trzeba dopasować resztę pomieszczenia do tego samego stylu. Trzeba jednak zrobić to bardzo rozważnie, aby uniknąć kiczu. Ważnym elementem wystroju są również dodatki, które możemy co jakiś czas zmieniać, aby odnawiać wystrój.

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *