Wanna owalna vs prostokątna – kto wygra starcie?

Wanna czy prysznic?

Dotychczas głównym wyborem przy urządzaniu łazienki była kwestia: wanna czy prysznic. Dziś producenci są bardziej pomysłowi i w naszych łazienkach możemy mieć bardziej niecodzienne rozwiązania. Zarówno wanny, jak i prysznice mogą mieć różne kształty. Do walki stają kształt owalny i prostokątny.

Wanna prostokątna

Po wybraniu wanny musimy się zastanowić nad tym, czy chcemy, aby była to wanna prostokątna czy owalna. Wanna prostokątna pasuje do bardzo nowoczesnych wnętrz, gdzie występuje więcej przedmiotów o wyraźnych krawędziach. Może ona być wolnostojąca lub zabudowana. Wolnostojąca sprawdzi się w miejscu, gdzie mamy więcej przestrzeni i chcemy mieć dostęp z każdej strony. Zabudowana wanna jest częściej wybierana przez klientów, ponieważ większość mieszkań ma niewielkie łazienki, w których nie zawsze można umieścić to, co sobie wymarzyliśmy.

Wanna owalna wolnostojąca

Ciekawym rozwiązaniem jest też wanna owalna wolnostojąca. Daje ona większe poczucie przytulności, ponieważ jest pozbawiona ostrych krawędzi. Do wyboru mamy różne rozmiary, np. wanna owalna 170 lub 120. Dzięki temu możemy ją dopasować do naszej łazienki.

Rozmiar

Ważne jest dopasowanie rozmiaru wanny do wielkości łazienki. Jeśli mamy do dyspozycji niewiele przestrzeni, to np. wanna owalna 170 nie będzie dobrym rozwiązaniem, bo zajmie nam praktycznie całą przestrzeń. Jednak jeśli mamy dużą łazienkę, warto kupić większą wannę, aby przestrzeń nie wydawała się zbyt pusta.

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *