Wanna wolnostojąca – czy sprawdzi się tylko w dużej łazience?

Wanna czy prysznic?

Podczas urządzania łazienki możemy stanąć przed wyborem: wanna czy prysznic? Kiedyś w naszych domach królowały wanny, potem przerzuciliśmy się na prysznice – bo szybciej. Teraz jednak następuje era wyboru – możemy mieć albo wannę, albo prysznic, albo jedno i drugie.

Wanna wolnostojąca – relikt przeszłości

Kiedyś wanna wolnostojąca to był jedyny wybór. Na szczęście teraz się to zmieniło. Wybierając wyposażenie naszej łazienki, stajemy przed wieloma decyzjami. Wanna stojąca, do której jest swobodny dostęp i widzimy cały jej kształt, nieraz z widocznymi nóżkami, to jedna z możliwości. Na drugim biegunie są wanny zabudowane, wyglądające jak wydrążony prostopadłościan. I jeden, i drugi typ powinien dopasować się do stylu łazienki.

Wanna owalna?

Kolejną decyzją jest wybór kształtu wanny. Kiedyś tylko wanna owalna wchodziła w grę. Dziś wanna może być prostokątna, a nawet może mieć bardziej niecodzienne kształty. Wanna owalna wolnostojąca może być świetnym elementem retro w łazience. Prostokątny kształt sprawdza się świetnie w bardzo nowoczesnych wnętrzach, natomiast owalny kształt będzie sprawiał bardziej przytulne wrażenie przez to, że jest pozbawiona ostrych kątów.

Rozmiar

Ważnym parametrem przy wyborze wanny jest również jej rozmiar. Większość mieszkań nie ma łazienek imponujących rozmiarów, dlatego trzeba dokładnie sprawdzić wymiary. Co ważne wanna stojąca to nie tylko wymiar w dolnej części, która bezpośrednio stoi na ziemi. Trzeba wziąć pod uwagę wymiar górny, najszerszy, aby wanna nie zahaczała o nic innego. Wanna owalna wolnostojąca również musi być mierzona w najszerszym miejscu.

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *